معرفی وبلاگ
تولید کننده افزودنیهای بتن وموادشیمیایی ساختمان ژل میکروسیلیس/روان کننده بتن/آببندی بتن وساختمان/چسبهای ساختمانی ... 02188070141 09195909035 www.kimixco.com
دسته
kimix link
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 135
تعداد نوشته ها : 8
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem261

مقاومت بتن در مقابل تاثیرات آب وهوا ,موادشیمیایی,سایش,گرما ویخ بندان ,به کیفیت ومواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد.در بتن های مسلح و مسلح پیش تنیده محافظت از فولاد در مقابل خوردگی وزنگ زدگی بوسیله پوشش روی آن وهمچنین کیفیت بتن تامین می شود. در برخی از محیط ها فرسایش بتن های محافظت نشده اجتناب ناپذیراست. با استفاده از افزودنی های مناسب افزایش دوام بتن و دستیابی به کیفیت بالاتر , امکان پذیر می گردد.
آزمایش  مقاومت فشاری به تنهایی گویای کیفیت ودوام بتن نیست , بـا دوام بودن بتن مستلزم داشتـن نسبت کافی سیمان در مخلـوط بتن ونسبت آب به  سیمان کمتر میباشد که برای دستیابی به ایـن نسبت ها استفاده از انـواع کاهنده های آب با تـوجه به شرایط مربوطه لازم است.

برای افزایـش دوام بتن نیاز است تا بتن دارای بافتی متراکم تـر باشد و سطوح خارجی آن نسبتا صاف و صیقلی باشد به منظور به دست آوردن این ویژه گیها وباتوجه به مورد مربوطه انواعی از افزودنیهای بتن ازقبیل روان کننده ها , ژل میکروسیلیس , الیاف بتن وغیـره مورداستفاده قرار میگیرند که این امر موجب نفوذناپذیرتر شدن بتن میگردد .

بتن به صورت تقریبی از سه چهارم سنگدانه ,یک چهارم آب وسیمان تشکیل شده است.
اگر آب مصرفی  از کیفیت لازم برخوردار نبوده ودارای ناخالصی باشد ممکن است سبب ایجاد تغییرات در گیرش سیمان و بروز اختلالاتی گردد .
 همچنین ناخالصیهای موجود در آب ممکن است روی مقاومت بتن اثر نامطلوب گذاشته و احیانا منجر به ایجاد لکه‌هایی در سطح بتن و حتی زنگ زدن آرماتور شود.  درصورت امکان آب مناسب برای آشامیدن بهترین آب برای اختلاط در بتن است.
از آنجایی که به منظور تکمیل فرایند واکنش سیمان با آب مقدار مشخصی آب مورد نیاز است , میزان آب مصرفی درداخل بتن بسیار حائز اهمیت است .  در صورتی که این مقدار کمتر از حدلازم  باشد، قسمتی از سیمان برای واکنش آب کافی دریافت نکرده و بدون واکنش دادن دربتن باقی می‌ماند. در صورتی که بیش از مقدار مورد نیاز آب به مخلوط بتن اضافه شود، پس از تکمیل واکنش، مقداری آب به صورت آزاد در داخل بتن باقی می‌ماند که پس از گیرش بتن باعث ایجاد پوکی و در نتیجه کاهش مقاومت موردنظر خواهد شد. به همین دلیل به منظور دستیابی به مقاومت بالا به هیچ عنوان نباید از آب اضافی در بتن استفاده نمود.
نسبت آب به سیمان برای انجام واکنش به صورت کامل, حدود 25درصد می باشد که با این مقدار آب مصرفی عملا , بتن فاقد کارایی لازم خواهد بود و در نتیجه در هنگام مصرف بتن در کار گاههای ساختمانی ناچار به افزایش مقدارآب و برهم زدن این نسبت و نهایتا نتایج نا مطلوب ناشی از آن می شوند. میزان آب به قدری موثر بوده که حتی در تعیین نسبت اختلاط بتن پارامتر مقدار رطوبت سنگدانه‌ها نیز قبل از افزودن آب به بتن لحاظ می‌شود. 

X